KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12994121
*
nr 1299 4121
Ruth Ekermann
(1892-1988), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad 1936. Olja på duk, 67x45 cm
Ruth Ekermann, svensk bildkonstnär född 1892 i Göteborg, död 1988 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2020
kl 18:07:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/12 01:00:24
1
150 kr
25/12 03:41:37
2
200 kr
30/12 12:39:53
1
250 kr
5/1 21:03:08
2
400 kr
6/1 12:28:55
3
400 kr
6/1 12:28:55
2
400 kr (Budbetjänt)
6/1 17:12:02
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ruth Ekermann
Ruth Ekermann, svensk bildkonstnär född 1892 i Göteborg, död 1988 i Stockholm.
Läs mer om Ruth Ekermann
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar ruth ekermann svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Ruth Ekermann
Ruth Ekermann, svensk bildkonstnär född 1892 i Göteborg, död 1988 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ruth Ekermann
nr 1299 4121
Ruth Ekermann
(1892-1988), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad 1936. Olja på duk, 67x45 cm
Ruth Ekermann, svensk bildkonstnär född 1892 i Göteborg, död 1988 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/12 01:00:24 | 1 | 150 kr |
25/12 03:41:37 | 2 | 200 kr |
30/12 12:39:53 | 1 | 250 kr |
5/1 21:03:08 | 2 | 400 kr |
6/1 12:28:55 | 3 | 400 kr |
6/1 12:28:55 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
6/1 17:12:02 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ruth Ekermann
Ruth Ekermann, svensk bildkonstnär född 1892 i Göteborg, död 1988 i Stockholm.Läs mer om Ruth Ekermann
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar ruth ekermann svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41